Про ФСТ "Динамо"
Наші Партнери
 
Історія
В архівних документах знайдено протоколи змагань з різних видів спорту.
У 1958 році в Чернігівській обласній організації "Динамо" була заснована боротьба самбо. Першим тренером був майстер спорту СРСР Гулай В.Ф., який працював 29 років. За цей час їм особисто було підготовлено 18 майстрів спорту СРСР, 5 чемпіонів України (О.Джекурашвілі, М.Палкін, В. Орлов, В.Несін, М.Дєєв), 1 чемпіон та 3 призери СРСР (Ю. Шликов, В.Балуба, С.Стасюк, М.Дєєв).
У 1960 році створена секція з кульової стрільби. Першим тренером був Бичков В.А.
В 1969 році його змінив Заслужений тренер України та СРСР Созонтов В.О., який підготував 3-х майстрів спорту міжнародного класу, 12 майстрів спорту, ЗО кандидатів у майстри спорту та багато спортсменів масових розрядів.
Найвищим досягненням Созонтова В.О. є підготовка Заслуженого майстра спорту Геннадія Авраменка, який став бронзовим призером XXIV літніх Олімпійських ігор - 1988 року у м. Сеул (Південна Корея).
З 1997 року в Чернігівській 00 "Динамо" на посаді тренера-викладача з кульової стрільби працює Заслужений тренер України Назаренко Г.Н. За період роботи підготувала 2-х Заслужених майстрів спорту України, 4-х майстрів спорту України міжнародного класу, 9-х майстрів спорту України, серед яких чемпіони та призери Світу та Європи Галина Авраменко, Катерина Самохіна, Юлія Григор'єва, Ігор Христенко, Павло Дубинський, Дмитро Воловик та інші.
Найвищим досягненням в кульовій стрільбі обласної організації "Динамо" є завоювання золотої Олімпійської медалі Заслуженим майстром спорту України Оленою Костевич на XXVIII літніх Олімпійських іграх - 2004 року у м. Афіни (Греція), а на ХХХ літніх Олімпійських іграх - 2012 року у м. Лондоні (Великобританія) Олена Костевич здобула 2 бронзові медалі у стрільбі з пневматичного та малокаліберного пістолету (ПП-2 та МП-5).
А перша олімпійська нагорода в обласній організації належить чемпіону Світу з лижних гонок Заслуженому майстру Спорту Олександру Батюку, який на ХІV зимових Олімпійських іграх в м. Сараєво став срібним призером. Заслуга в підготовці О.Батюка належить Заслуженому тренеру України та СРСР Гусєву В.В.
Великі спортивні здобутки має Заслужений майстр спорту України з важкої атлетики Ольгу Коробку, яка вже неодноразово ставала чемпіонкою Європи та призеркою світу, а на XXIX літніх Олімпійських іграх - 2008 року у м. Пекіні (Китай) вона стала срібною призеркою.
Високі спортивні досягнення за останні роки належать спортсменам з біатлону Заслуженим майстрам спорту України Н.Лемеш, А.Дериземлі, майстрам спорту України міжнародного класу В.Деркачу, Р.Лисенку їм підкорилися спортивні вершини чемпіонатів України, Європи та Світу.
З неолімпійських видів спорту високі досягнення показує Заслужений майстер спорту України з багатирського багатоборства (strongman) Олександр Пеканов, який серед інших досягнень ставав чемпіоном Світу (2004, 2006, 2007, 2009 рр.).
У 2008 році у м. Тегеран (Іран) Олександр Ромащенко під керівництвом тренера з панкратіону Сергія Петрикея виборов дві золоті медалі чемпіонату Світу з панкратіону, а на чемпіонаті Європи - 2009 року у м. Рига (Латвія) здобув срібну нагороду, також у 2005 році став бронзовим призером Кубку Світу у м. Сан-Пауло (Бразилія).
Найбільший розвиток Чернігівської обласної організації "Динамо" відбувався з 1999 року по 2014 рік під керівництвом полковника Романова Вадима Станіславовича (стаж роботи в організації 23 роки).
Одним із значимих подій за цей час було вирішено питання розміщення адміністративної будівлі організації в центрі м. Чернігова. В будинку площею 214м2  був зроблений сучасний ремонт, кабінети забезпечені офісними меблями, комп'ютерною та іншою оргтехнікою, підведене автономне газове опалення. До речі жодне спортивне товариство в області не має таких умов, які зроблені в Чернігівській обласній організації ФСТ "Динамо" України.
Реконструйована спортивно - оздоровча база "Динамо" № 2 на лівому березі р. Десна, на якій збудовано:
-спортивний майданчик для пляжного футболу та хокею з металевою конструкцією;
-спортивні майданчики для пляжного волейболу та бадмінтону;
-сауна, три господарські приміщення;
-дві стаціонарні бесідки для відпочинку.
Проведена робота та підготовлені пропозиції (ескізи, приблизний кошторис) щодо реконструкції адміністративної будівлі організації по вул. Академіка Павлова, 22 під сучасний спортивний комплекс "Динамо".

Вперше в історії організації у 2003 році створена комплексна дитячо-юнацька спортивна школа "Динамо". Вирішені питання адміністративної будівлі школи, фінансування заробітної плати тренерсько-викладацькому складу (за рахунок місцевого бюджету), учбово-тренувального процесу (за рахунок фонду соціального страхування).
Як результат роботи - це досягнення, а саме, підготовлено 9 майстрів спорту України, 42 кандидати у майстри спорту України.
Вихованцями школи на чемпіонатах здобуто:
-Світу - 7 золотих, 5 срібних, 3 бронзові медалі;
Європи - 15 золотих, 12 срібних, 9 бронзових медалей;
-України - 75 золотих, 62 срібних, 46 бронзові медалі.
Встановлено 2 рекорди Європи та 2 рекорди України.
Під керівництвом директора КДЮСШ Настоящого А.А. активно розвиваються, як традиційний вид спорту для Чернігівщини - стрільба кульова тренер (Галина Назаренко), так і нові: вільна боротьба (Анатолій Настоящий), панкратіон (Сергій Петрикей).
Незважаючи на складності сьогодення продовжується активна робота по вихованню молодого динамівського покоління  та пошуку спортивних талантів.
На сьогодні Чернігівська обласна організація "Динамо" налічує 15 об’єднаних колективів фізичної культури, до яких входять близько понад 7 тисяч членів. Щорічно, безпосередньо апаратом обласної організації ФСТ "Динамо" України організовуються та проводяться більше 20-ти спортивно-масових заходів.
Без перебільшення можна сказати, що вклад обласної організації "Динамо" в розвиток фізичної культури і спорту не тільки в Чернігівській області але і в Україні є суттєвим. 
За цей період і у великому спорті обласна організація "Динамо" досягла найбільших спортивних досягнень. В цьому є також заслуга начальника фізкультурно-спортивного відділу організації, майстра спорту СРСР, підполковника Слісаренка Сергія Михайловича (26 років роботи в організації).
Приємно підвести підсумки результатів спорту вищих досягнень:
- Заслужених майстрів спорту - 9;
- Заслужених тренерів - 4;
- майстрів спорту України міжнародного класу - 12;
- майстрів спорту - 57.
  Встановлено рекордів: Світу - 11; Європи - 11; України - 24.
  На Олімпійських іграх здобуто 6 медалей з них:
- 1 золота; - 2 срібні; - 3 бронзові.
  На чемпіонатах Світу здобуто:
- 15 золотих; - 8 срібних;  - 12 бронзових медалей.
  На чемпіонатах Європи здобуто:
- 46 золотих; - 23 срібних; - 18 бронзових медалей.
А найголовніше досягнення за цей час - є визнання роботи обласної організації "Динамо" динамівцями - працівниками та військовослужбовцями правоохоронних органів. Підтвердженням цьому є тісна співпраця з колективами силових структур, органами виконавчої влади в галузі фізичної культури і спорту, активна та систематична участь динамівців у фізкультурно-оздоровчих і спортивних заходах.
Вагомий внесок у розвиток обласної організації внесли заступники голів ради: Найдьон М.А., Найда В.Ф., Романов В.С., Ковальов О.О. начальник фізкультурно-спортивного відділу Слісаренко С.М., головний бухгалтер Крят В.В., генеральний директор ТОВ "СК "Динамо-Олімп" Хрепунов В.П., останні нагороджені найвагомішою відзнакою Фізкультурно-спортивного товариства "Динамо" України "За заслуги".
Чернігівська обласна організація "Динамо" неодноразово заохочувалась почесними грамотами Центральної ради, Чернігівської обласної державної адміністрації та міської ради.
Майбутнє Чернігівської територіальної організації "Динамо":
- продовження систематичної активної роботи по розвитку фізичної культури та спорту серед працівників і військовослужбовців правоохоронних органів та членів їх сімей;
- створення матеріально-спортивної бази для відділень спорту КДЮСШ "Динамо" та інших видів спорту, які культивує обласна організація "Динамо" і членів - динамівців правоохоронних органів;
-  проведення робіт з реконструкції будівлі під сучасний спортивний комплекс по вулиці Академіка Павлова, 22;
- залучення нових індивідуальних та колективних членів до Фізкультурно-спортивного товариства "Динамо" України.
Пролетарське спортивне товариство "Динамо" на Чернігівщині було засновано у 1932 році.
На жаль передвоєнна історія товариства не збережена. На початку 1945 року спортивне товариство "Динамо" відновило свою діяльність.
До керівного складу обласної організації ФСТ "Динамо" обиралися.
Голови обласної організації:

1. Аксьонов (1945 р.);
2. Єгоров (підполковник держбезпеки, 1945 - 1952 рр.);
3. Стебловський (полковник держбезпеки, 1952 р.);
4. Бондаренко (полковник держбезпеки, 1952 - 1953рр.);
5. Власенко (підполковник, 1953 р.);
6. Яроцький (полковник, 1953 - 1954 рр.);
7. Проказа (полковник міліції, 1954 - 1957 рр.);
8. Новіков (полковник міліції, 1957- 1961 рр.);
9. Пархомчук (полковник міліції, 1961р.);
10.Капуста (підполковник міліції, 1961 - 1966 рр.);
11.Владимиров (підполковник внутрішньої служби, 1966 - 1970 рр.);
12.Седак О.І. (полковник міліції, 1970 - 1980 рр.);
1З.Озява Г.Є. (полковник міліції, 1980 - 1982 рр.);
14.Копилер Л.Є. (полковник внутрішньої служби, 1982 - 1985 рр.);
15.Співак В.О. (полковник міліції, 1985 -1987 рр.)

16.Євдокимов О.В. (генерал - майор міліції, 1988 - 1992рр.);
17.Свинарьов В.І. (генерал - майор міліції, 1992 - 1996рр.);
18.Бевз В.А. (генерал - майор міліції, 1996 - 1999рр.);
19.Манін М.Ф. (генерал - майор міліції, 1999 - 2003рр.);
20.Куліда В.О. (генерал - майор міліції, 2003 - 2005рр.);
21.Костюк В.В. (генерал - майор міліції, 2005 - 2006рр.);
22.Приходько В.В. (2006 - 2007рр.);
23.Нонік В.В. (генерал - майор міліції, 2007 - 2008рр.);
24.Катеринчук І.П. (генерал - майор  міліції, 2008 - 2010рр.);
25.Михайлик О.Г. (генерал - майор  міліції, 2010 - 2014рр.);
26.Альохін Е.В. (полковник міліції, поліції, 01.07.2015-по т.ч.).

Заступники Голови обласної організації:
1.Скорик (майор держбезпеки,1945 р.);
2.Брагін (підполковник міліції, 1945 - 1948рр.);
3.Проказа (підполковник міліції, 1948 - 1952рр.);
4.Оніщук (підполковник, 1952р.);
5.Стебловський (полковник, 1952р.);
6.Новіков (підполковник міліції, 1952 -1957рр.);
7.Смичагін (полковник міліції, 1952р.)
8.Проказа (полковник міліції, 1953р.);
9.Смольяков (майор, 1957р.);
10.Пархомчук (полковник міліції, 1957 - 1961рр.);
11.Капуста (підполковник міліції, 1961р.);
12.Найдьон М.А. (майор міліції, 1961 - 1987 рр.);
13.Найда В.Ф. (полковник міліції, 1987 - 1998 рр.);
14.Романов В.С.(полковник міліції 1998 - 2014 рр.);
15.Ковальов О.О.(01.03.2014р. - 30.08.2014р.);
16. Романов В.С. (01.10.2014р. - т.ч.).
SCAN1490-17
SCAN1490-15
SCAN1490-16
SCAN1490-6
SCAN1490-3
SCAN1490-4
SCAN1490-7
SCAN1490-10
SCAN1490-8
SCAN1490-9
SCAN1490-12
SCAN1490-11
SCAN1490-13
SCAN1490-5